0 276 227 97 95

Borsa’dan Kuraklığa Karşı Dua

Eklenme Tarihi

17.04.2014
Görüntülenme

1036

Borsa’dan Kuraklığa karşı dua

 

 

Tüm yurtta yaşanan kuraklık tehdidi Uşak Ticaret Borsası yönetimini harekete geçirdi. Uşak Ticaret Borsası yönetimi 500 kişiye yemek verip yağmur duası yaptı.

 

Resmi kurum müdürlerinin de katıldığı Uşak Ticaret Borsası binasında yapılan yağmur duasına 500 kişi katılıp hep birlikte yağmur duası yapıp yemek yedi. Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer, kuraklık tehdidinin Cumhuriyet tarihinde olmadığı kadar yüksek oranda yaşandığını söyledi.

 

EN KURAK KIŞI GEÇİRDİK

 

En kurak kışı geçirdiklerini ifade eden Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, “Geçtiğimiz kış çok fazla kurak geçti. Uşak bölgesinde yetişen nohut, arpa, buğday, mısır gibi ürünler ciddi oranda kuraklıktan etkilendi. Bu sezon maalesef ciddi rekolte düşüklüğü ile karşı karşıyayız. Maalesef ülkemiz siyasi gündemi yoğun yaşadığı için kuraklık sıkıntısı gerektiği kadar gündeme gelmedi. Özellikle tarımla uğraşan kesim ciddi sıkıntı içine girmiş durumda. Yağmur olmayınca her türlü ürün yağmura bağlı, toprağın suya ihtiyacı var. Bütün hububat ürünlerinin suya ihtiyacı var. Çiftçi toprağı işleyemez duruma geldi. Dolayısıyla ivedilikle bir yağmur ihtiyacı var. Maalesef teknolojik olarak su ihtiyacımızı çiftçiler olarak gideremiyoruz. Bu sebeple ivedi şekilde yağmura ihtiyacımız var bu sebeple illerde tarım sektörünün kalbi olan Uşak Ticaret Borsası olarak yağmur ihtiyacımızı Allah yakarış olarak dua edelim dedik. Aynı zamanda duamızı yemekle taçlandırdık. Umarız dualarımız kabul olur. Çok geç olamadan istediğimiz yağmurlar tüm ülkemize yağar” dedi.

 

 

 

 

UTB Tanıtım Filmi

Uşak Ticaret Borsası Tanıtım Filmini İzlemek için Lütfen tıklayınız.

Filmi İzle
UTB Kayıt Evrakları

Uşak Ticaret Borsasına Kayıt olmak için gerekli evraklar

Evrakları Görüntüle
UTB Hizmet Standartları

Uşak Ticaret Borsası Hizmet standartlarımız

Devamı

Tüm Hakları Saklıdır | 2016 | Uşak Ticaret Borsası