0 276 227 97 95

BORSA SATIŞ SALONU FAALİYETTE

Eklenme Tarihi

09.01.2015
Görüntülenme

1151

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer, Başkan yardımcısı Haşim Çelik, yönetim kurulu üyeleri Ömer Özden ve Bekir Kütük ile Borsa hizmet binasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebi ile basın mensupları ile buluştu.

2014 yılında Ticaret Borsası üyelerine daha iyi hizmet sunmak adına satış salonunu 300 bin TL’lik yatırım yaparak faaliyete geçirdiğini aktaran Sezer basın mensuplarına satış salonunu tanıttı.Sezer, “Çiftçi ve tüccar olan üyelerimiz ürünlerini daha kaliteli ve daha iyi fiyattan satım yapmaları amacı ile seans salonu yaptık. Ayrıca tartı, sonda makinesi ve analiz makinesi alarak çiftçilerimizin ürün değerlerini ölçtük. Çiftçimiz ürününü borsamıza getirerek, değerlerini birebir el değmeden ürün numunesi alarak, numune örneğini analiz cihazına alabiliyoruz. Burada ürünler analiz edildikten sonra ürün değerleri, seans salonunda ekrana yansıtılıyor. Burada ürünün kalitesini ortaya çıkarıp çiftçimiz ürününü hak ettiği değerden satmasını tüccarlarımızın daha kaliteli ürün almasını sağlamaktayız. Bunları üyelerimizin desteği sayesinde gerçekleştirdik” dedi. 

Borsa işlem hacmini 
535 Milyon TL’ye yükseltti

Uşak Ticaret Borsasının 2014 yılı değerlendirmesinde bulunan Mustafa Sezer, 2014 yılında 535 milyon 198 bin 127 TL toplam işlem gerçekleştiğini söyledi. 2013 yılı ile kıyaslandığında yüzde 33 büyüme gerçekleştiğini vurgulayan Sezer, çiftçi ve tüccarı birleştiren unsur olarak çalıştıklarını dile getirdi. 


HUBUBAT DÜŞTÜ BAKLİYAT ARTTI
Geçen yıl meydana gelen kuraklık sebebiyle toplam hububat işlem hacmi % 14 gerileme göstermiş olup diğer kalemlerde artış göstererek % 33 oranında işlem hacminde artış sağlamıştır.
Toplamda işlem hacmi 535 milyon TL ye ulaşmış hedeflenen işlem miktarını  bir milyon TL ye ulaştırmak için sistemli ve kurumsal çalışmalarını devam ettirmektedir’’dedi


UTB Tanıtım Filmi

Uşak Ticaret Borsası Tanıtım Filmini İzlemek için Lütfen tıklayınız.

Filmi İzle
UTB Kayıt Evrakları

Uşak Ticaret Borsasına Kayıt olmak için gerekli evraklar

Evrakları Görüntüle
UTB Hizmet Standartları

Uşak Ticaret Borsası Hizmet standartlarımız

Devamı

Tüm Hakları Saklıdır | 2016 | Uşak Ticaret Borsası