0 276 227 97 95

İŞ DÜNYASI BELİRSİZLİLKTEN ENDİŞELİ

Eklenme Tarihi

10.06.2015
Görüntülenme

1126

Öncelikle 07 Haziran 2015 Türkiye Milletvekilliği Genel Seçimleri sonucunda ortaya çıkan sonuçların ülkemiz ve milletimiz açısından hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Ortaya çıkan sonuçların milli iradeye saygı çerçevesinde değerlendirilmesi ve tüm siyasi partilerin milletin vermiş olduğu mesajı doğru okumaları gerekmektedir. Anayasa’da demokrasinin vazgeçilmez unsuru olarak tanımlanan seçimler ve sonuçları, her kesim tarafından iyi niyetli olarak değerlendirildiğinde demokrasi kavramının diğer olumlu yansımalarını da ülkemizde görebiliriz. 

Mevcut seçim sonucunda 4 değişik alternatifli koalisyon formülü ortaya çıkmış, seçmen iradesini ortak akılla yönetilme noktasında kullanmıştır. Türk siyasal hayatında benzer sonuçlu seçimler ardından kurulan koalisyon hükümetlerinin izlediği politikaların millette oluşturduğu algı, seçim meydanlarında zikredilen vaatlerin iş dünyası açısından ortaya koyduğu endişe ekonomi alanında frene basılmasına neden olmuş, tedirginliğin ortadan kalkması beklenmeye başlanmıştır. Yatırımcılar açısından düşünüldüğünde de şayet yukarıda zikredilen tedirginlik onlar bakımından da geçerli ise ekonomik veriler olumsuz etkilenebilecektir.

Millet iradesinin değerlendirilmesi bağlamında çıkan sonucun olumlu taraflarından bir tanesi de seçim meydanlarında düşünmeden verilen anlamsız vaatlerin ve hazineden dağıtmanın pirim yapmadığı, seçmenin bu tür vaatleri satın almadığıdır. Çıkan sonuç bundan sonraki seçimlerde büyümeye yönelik vaatlerin projelerin konuşulmasının önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

Her siyasi aktörün memleket menfaatlerini parti menfaatinin üzerinde göreceği umudunu taşıdığımızı, dış mihrakların ülke üzerindeki planlamalarının boşa çıkarılması adına bütün çabalarla en kısa zamanda ortak akılla hareket edilerek gücümüze güç katacak bir hükümet beklentimiz olduğunu, milletimizin ve özellikle de iş dünyasının önünü görmesine ve hedeflerinden şaşmamasına vesile olacak bir yönetim tarzını umut ettiğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. 

UTB Tanıtım Filmi

Uşak Ticaret Borsası Tanıtım Filmini İzlemek için Lütfen tıklayınız.

Filmi İzle
UTB Kayıt Evrakları

Uşak Ticaret Borsasına Kayıt olmak için gerekli evraklar

Evrakları Görüntüle
UTB Hizmet Standartları

Uşak Ticaret Borsası Hizmet standartlarımız

Devamı

Tüm Hakları Saklıdır | 2016 | Uşak Ticaret Borsası