0 276 227 97 95

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Eklenme Tarihi

08.01.2016
Görüntülenme

1209

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için, Uşak’taki Basın Mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, Uşak Ticaret Borsasında gerçekleşen işlemler, projeleri ve ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer, “Asgari ücretteki artış iş dünyasını sıkıntıya sokacaktır, bu durum çalışan kesime de sıkıntı yaratacaktır. Çünkü bu artışı kaldırabilecek ekonomik güce sahip firma sayısı azdır. Bu durum bazı firmaların işçi çıkartmalarına sebebiyet verecektir. ” dedi

Başkan Mustafa Sezer konuşmasının devamında şunları söyledi, ”Hazırlanan tarımsal projelere merkezi yönetim tarafından ciddi boyutlarda teşvik ve desteklemeler verildi. Traktör ve makina ekipman desteği verildi. Ama bu verilen desteklemeler ne kadar işe yarıyor, bunun sorgulanması gerekir. Türkiye’de ki esas sorun, Çiftçi tanımının doğru yapılamaması. Köylerde yasayan nüfus ile çiftçinin ayrıştırılması gerekir. Profesyonel tarım işlemelerin kurulması ve desteklenmesi gerekmektedir. Köy nüfusunun bu işletmelerde istihdam edilmesinin sağlanması gerekmektedir. Miras yoluyla kalan arazilerin çok parçalanması büyük ölçekli çiftçiliğin yapılamamasına neden olmaktadır. Aynı sıkıntı hayvancılıkta da yaşanmaktadır. Çobanlık mesleği tercih edilmemektedir. Çobanlığın tercih edilmemesindeki en önemli sebep ise, asgari ücret ve sigortalı işlerin daha cazip gelmesi. Çiftçi ve hayvancılığın gelişmesi için, köye dönüşlerin gerçekleştirilmesi, bunun için de teşviklerin ve desteklemelerin doğru ve yerinde kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Teşvik ve desteklemelerin plan ve programı yapılmadan önce, sivil toplum örgütlerinin desteğinin alınması gerekmektedir
Burada ifade ettiklerimden, bugün dağıtılan desteklerin ve teşviklerin durdurulması gibi bir algı oluşmasın. Buradaki amaç, makina ve ekipman dağıtmakla birlikte entegre tesislerin oluşması için de işletme yatırımlarının desteklenmesidir.”
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Sezer “ilkeli, dürüst yayıncılık anlayışı ve özveri ile sürdürdüğünüz mesleğinizde, sizlere başarılar diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” diyerek sözlerine son verdi.
UTB Tanıtım Filmi

Uşak Ticaret Borsası Tanıtım Filmini İzlemek için Lütfen tıklayınız.

Filmi İzle
UTB Kayıt Evrakları

Uşak Ticaret Borsasına Kayıt olmak için gerekli evraklar

Evrakları Görüntüle
UTB Hizmet Standartları

Uşak Ticaret Borsası Hizmet standartlarımız

Devamı

Tüm Hakları Saklıdır | 2016 | Uşak Ticaret Borsası