0 276 227 97 95

SGK'dan Uşak Ticaret Borsası'na ziyaret

Eklenme Tarihi

11.12.2012
Görüntülenme

1024

SGK Uşak İl Müdürü Kenan Şenol, Uşak TicaretBorsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Şenol, borsanın kayıtdışı ekonominin önlenmesinde çok önemli bir kurum olduğunu belirterek, “SGK olarakTicaret Borsası gibi bir kurumu, Uşak'ta bu denli faal çalışmasından dolayı kutluyoruz.” dedi.

Geçen mayıs ayında Zahireciler Sitesi'ndeki yeni binasında hizmet vermeye başlayan borsayı ziyareteden SGK İl Müdürü Şenol, Uşak'ta kayıtdışılığı önemli derecede kayıt altına aldıklarını söyledi. Şenol, “İlimizde kayıtdışı ekonomi ve kayıtdışı istihdamın önlenmesi için ciddi çalışmalar yaptık. Uşak TicaretBorsası da kayıtdışılığın önlenmesinde ilimizde etkin rol oynayan kurumların başında yer almakta. Borsa Başkanı Mustafa Sezer, son bir yılda etkin olarak görev yapıyor. Yeni binaları da oldukça donanımlı, üyelerine gerçekten çok kaliteli hizmet vermekteler. Borsanın çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Borsa Başkanı Sezer de ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, kayıtdışı ekonomikonusunda çok hassas olduğunu söyledi. 380 kayıtlı üyeleri olduğunu aktaran Sezer, “Üreticimizin, tüccara sattığı karşılığında aldığı belge olan müstahsillerde ciddi çalışmalarımız var. 2011 yılında 77milyon kg. buğday ve 40 milyon kg. arpa müstahsil işlemi gerçekleşmiştir. Bu rakamlarla kayıtdışı alışverişi ne denli kayıt altına aldığımız ortadadır. Son zamanlarda üreticimiz de tüccarımız da çok bilinçlendi. Umarız ilimizde sıfır kayıtdışı düzeyine geliriz.” dedi.

UTB Tanıtım Filmi

Uşak Ticaret Borsası Tanıtım Filmini İzlemek için Lütfen tıklayınız.

Filmi İzle
UTB Kayıt Evrakları

Uşak Ticaret Borsasına Kayıt olmak için gerekli evraklar

Evrakları Görüntüle
UTB Hizmet Standartları

Uşak Ticaret Borsası Hizmet standartlarımız

Devamı

Tüm Hakları Saklıdır | 2016 | Uşak Ticaret Borsası