0 276 227 97 95

UŞAK TİCARET BORSASINDAN TOBB BAŞKANI M.RIFAT HİSARCIKLIOĞLUNA VE BAKAN YRD. KUTBETTİN ARZUYA ZİYARET.

Eklenme Tarihi

03.04.2013
Görüntülenme

1408

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER, TOBB Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’na  Uşak ili ile ilgili sorun ve öneri dosyasını sunarak, Uşak Borsasının önümüzdeki dönem projeleri ve icraatları hakkında bilgi verdi. Borsa Başkanlığına aday olduğunu ifade eden SEZER, seçildiği takdirde, Uşak Borsasında yaratacağı farkları ve üyelerinin daha aktif ve hacimli iş yapmaları için geliştirdiği projelerden bahsetti.Meclis Başkan Yardımcısı Ömer ÖZDEN Yün sektörü hakkında detaylı bilgi vererek, İhracat ve İthalatta karşılaşılan sıkıntılardan bahsetti.

 

TOBB Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, Borsa Başkanı SEZER’e başkanlığı için başarı dileklerini ifade ederken. Uşak Borsasındaki olumlu gelişimleri yakından takip ettiğini, bu durumdan büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Borsanın gelişmesi için yapılacak her projeye desteklerini esirgemeyeceğini söyleyen Sayın HİSARCIKLIOĞLU,amaç Tarıma ve Hayvancılığı  hak ettiği değeri kazandırmak dedi. Borsalar asli görevlerini yerine getirdikçe bu ülkede tarımda, hayvancılıkta parlayan sektörler içersinde yer alacaktır dedi.

Yün sektöründe İthalat ve İhracatta yaşanan sıkıntı için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile görüşüp soruna çözümler üretilmesi için Bakan Yardımcısı Kutbettin ARZU ile görüşme gerçekleşmesini sağladı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Kutbettin ARZU,sorunları detaylı bir dosya halinde kabul ederek, problemler için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Uşak Ticaret Borsası Başkanı, Uşakta ki hayvan pazarı ile ilgili detaylı bir bilgi vererek, Uşak’a daha modern,daha sağlıklı, yönetmeliğe uygun bir hayvan pazarı için talip olduklarını,TOBB Başkanı M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’nunda bu konuda destek verdiğini söyledi. Sayın ARZU,borsaların hayvan pazarlarının yönetmelik şartlarına uygun yapılması ve emekleri için gösterdikleri çabanın memnun edici olduğunu söyledi.

Bakanlık olarak sağlıksız koşullarda alışveriş yapılması, denetimsiz hayvan satışları için gerekli düzenlemeler yaptıklarını bildirdi.

 

UTB Tanıtım Filmi

Uşak Ticaret Borsası Tanıtım Filmini İzlemek için Lütfen tıklayınız.

Filmi İzle
UTB Kayıt Evrakları

Uşak Ticaret Borsasına Kayıt olmak için gerekli evraklar

Evrakları Görüntüle
UTB Hizmet Standartları

Uşak Ticaret Borsası Hizmet standartlarımız

Devamı

Tüm Hakları Saklıdır | 2016 | Uşak Ticaret Borsası